Jak załatwić zwolnienie lekarskie po wizycie u stomatologa?

zwolnienie po wizycie

Gdy wizyta u stomatologa skończy się poważniejszą ingerencją, a w rezultacie potrzebujesz zwolnienia lekarskiego, należy skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Lekarz rodzinny może wystawić zwolnienie lekarskie na okres od jednego dnia do trzech tygodni. Zwolnienie może być wydane bezpośrednio po wizycie u stomatologa lub po wizycie kontrolnej w gabinecie stomatologicznym. 

Aby skorzystać z zwolnienia lekarskiego, należy udać się do lekarza rodzinnego lub skontaktować się z nim telefonicznie. W trakcie wizyty lekarz może wypisać zwolnienie i wysłać je do twojego pracodawcy. W przypadku wizyty telefonicznej lekarz może wysłać zwolnienie do twojego pracodawcy pocztą lub przez internet. Jeśli twoje zwolnienie wymaga dodatkowych dokumentów, lekarz może je dołączyć do zwolnienia. 

Czy zwolnienie lekarskie po wizycie u stomatologa jest opłacane?

Zwolnienie lekarskie po wizycie u stomatologa jest opłacane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie pokrywa część lub całość kosztów wizyty u lekarza rodzinnego. W niektórych przypadkach ubezpieczenie może również pokrywać część lub całość kosztów leczenia stomatologicznego. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie może nie pokryć wszystkich kosztów, dlatego też warto sprawdzić, co jest wliczone w polisę ubezpieczeniową. 

Sprawdź też możliwość wzięcia zwolnienia L4 przez internet na dedykowanych serwisach.

Czy zwolnienie lekarskie po wizycie u stomatologa jest ważne przez określony czas?

Jeśli zwolnienie lekarskie po wizycie u stomatologa nie jest honorowane, należy skontaktować się z pracodawcą lub ubezpieczycielem i wyjaśnić sytuację. Może okazać się, że zwolnienie nie zostało zatwierdzone z powodu braku dokumentacji lub niewystarczających informacji. W takim przypadku należy uzupełnić dokumentację lub przesłać dodatkowe informacje do swojego pracodawcy lub ubezpieczyciela.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane