Co zrobić, gdy ząb wypadnie z protezy?

Jeśli Twoja proteza uległa złamaniu lub wyszczerbieniu, być może zastanawiasz się co zrobić. Pierwszym krokiem jest zbadanie struktury protezy w celu określenia problemu. Następnie należy podjąć kroki w celu wymiany złamanego zęba. Następnie należy naprawić protezę, jeśli uległa ona uszkodzeniu lub wyszczerbieniu. Nie należy wpadać w panikę, gdyż nie będzie to sytuacja zagrażająca życiu – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu Świat estetyki.

Zbadaj strukturę protezy

Kiedy ząb wypadnie z protezy, ważne jest, aby zbadać strukturę urządzenia. Jeśli brakuje zęba, może on być luźny lub niewłaściwie połączony. Może też mieć luźne lub niewłaściwe dopasowanie. FDA zachęca konsumentów do zgłaszania zdarzeń niepożądanych związanych z produktami medycznymi. FDA posiada kilka zasobów, które pomogą konsumentom znaleźć dentystę specjalizującego się w protezach.

Wymiana zęba po wypadnięciu zęba z protezy

Jeśli w Twojej protezie złamał się ząb, możesz nie być pewien, co zrobić. Może być kuszące, aby spróbować naprawić go samemu, ale należy zachować ostrożność. Kleje do protez i super kleje rozpuszczają się w wilgotnym środowisku. Najlepiej umieścić ząb w plastikowej torbie lub małym pojemniku. Unikaj używania ręcznika papierowego lub serwetki do umieszczenia złamanego zęba. Być może konieczna będzie wizyta w laboratorium dentystycznym, aby trwale naprawić protezę.

Jeśli ząb wypadnie z protezy, konieczna będzie jego wymiana. Będzie to kosztować więcej pieniędzy, ponieważ konieczne będzie wykonanie i dopasowanie nowego. Ponadto znalezienie zęba pasującego do koloru i kształtu protezy jest trudne. Dlatego najlepiej zlecić naprawę profesjonaliście. W ten sposób można uzyskać nowy ząb idealnie dopasowany do protezy.

Proces naprawy może trwać dzień lub kilka godzin w zależności od stopnia uszkodzenia protezy. Ważne jest jednak, aby odwiedzić laboratorium stomatologiczne, ponieważ niektóre naprawy protez mogą wymagać kilku dni, a nawet kilku tygodni. Należy sprawdzić u stomatologa, czy może on naprawić protezę, czy nie. Jeśli uszkodzenie jest poważne, konieczne może być wysłanie protezy do laboratorium dentystycznego.

W laboratorium dentystycznym zostanie wykonany most tymczasowy z zębami w kolorze dziąseł. Zęby zastępcze zostaną trwale przymocowane do mostu za pomocą podbudowy w kolorze dziąseł, aby uzyskać naturalny wygląd. Laboratorium stomatologiczne wykorzysta wycisk jamy ustnej i prześle go do laboratorium w celu wykonania. Na podstawie wycisku laboratorium stomatologiczne wykona dla Państwa indywidualnie dopasowaną protezę.

Do czyszczenia protezy należy używać mydła do rąk lub delikatnego płynu do mycia naczyń. Wiele past do zębów jest zbyt ściernych dla protezy. Wybielacze mogą wybielić różową część protezy, czego nie chcesz. Myjka ultradźwiękowa działa poprzez wytworzenie ruchu falowego, który delikatnie czyści protezę. Tych produktów nie należy nigdy stosować zamiast codziennego szczotkowania, ponieważ mogą one uszkodzić plastikowe elementy mocujące.

Implant stomatologiczny może być trwałym rozwiązaniem, ale nie dla każdej osoby jest to właściwy wybór. Jeśli martwisz się o swój budżet, warto zapytać dentystę o przystępne cenowo opcje wymiany zębów. W wielu przypadkach dostępne są plany płatności. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sztuczne zęby czy protezy ruchome, istnieją niedrogie opcje wymiany zębów. Jeśli trzeba wymienić ząb po wypadnięciu zęba z protezy, należy zapytać o plany płatności.

Jeśli Twój bliski ma demencję, doprowadzenie go do gabinetu dentystycznego może być stresującym doświadczeniem. Ponadto dla osoby z demencją publiczne wyjście z brakującym zębem może być krępujące. Aby uniknąć tych sytuacji, należy rozważyć skontaktowanie się z geriatrycznym dentystą na wezwanie domowe. Ci profesjonaliści przyjdą do Twojego domu i naprawią protezę w zaciszu własnego domu.

Naprawa złamanej lub wyszczerbionej protezy

Jeśli masz protezę, która została usunięta z ust po wypadnięciu zęba, możesz zastanawiać się, jak naprawić złamaną lub wyszczerbioną protezę. Po pierwsze, należy niezwłocznie skontaktować się z dentystą. Jeśli uszkodzenie nie jest zbyt rozległe, zazwyczaj można je naprawić samodzielnie. Nie należy jednak próbować naprawiać protezy w domu, ponieważ spowoduje to dalsze uszkodzenia.

Na szczęście protezy są wykonane z akrylu, który jest trwałym tworzywem sztucznym. Jeśli będziesz o nie dbał, powinny Ci służyć przez długi czas. Kiedy je wyjmujesz, pamiętaj, aby stanąć nad miską z wodą, aby złagodzić uderzenie w protezę. Jeśli problem nie ustępuje, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim dentystą. Jeśli jednak od razu zauważysz jakieś problemy, możesz samodzielnie naprawić złamaną lub wyszczerbioną protezę i zaoszczędzić sobie kosztownej wizyty u dentysty.

Złamane protezy nie są łatwe do naprawienia. Jeśli jednak jesteś w stanie utrzymać złamane elementy razem, możesz z łatwością naprawić protezę. Twój dentysta używa wysokiej jakości cementu i środków wiążących do naprawy złamanych protez, a Ty możesz oczekiwać, że proteza będzie wyglądać jak nowa. Jest to świetna opcja dla osób, które nie mają pieniędzy na wymianę zębów co kilka lat.

Chociaż kuszące jest, aby spróbować naprawić złamaną lub wyszczerbioną protezę samodzielnie, nie jest to dobry pomysł. Super glue lub klej goryla nie działają dobrze w wilgotnym środowisku. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, zawsze możesz wysłać swoją protezę do dentysty w celu naprawy. Pozwoli to zapobiec dalszym uszkodzeniom i zapewni, że proteza będzie jak nowa.

Chociaż zestaw naprawczy sprzedawany bez recepty może naprawić uszkodzony ząb protezy, najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, aby naprawić uszkodzoną protezę. Nie należy również podejmować prób samodzielnej naprawy protezy za pomocą zestawu naprawczego, ponieważ błędy mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń, co ostatecznie może skutkować koniecznością wymiany protezy. Zestawy do samodzielnej naprawy mogą naprawić protezę tylko tymczasowo i może ona wymagać wymiany.

Chociaż klej super glue może się sprawdzić przy naprawie złamanej lub wyszczerbionej protezy, nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Nowoczesne protezy są wykonane z tworzywa sztucznego lub akrylu, które są nieprzepuszczalne i gładkie, więc super glue nie stanowi dobrego połączenia między częściami protezy. Jeśli super glue nie wyschnie całkowicie, naprawa raczej się nie utrzyma. Nie zaleca się również jedzenia na złamanym zębie w trakcie jego naprawy.

Klinika stomatologiczna może naprawić wyszczerbiony lub złamany ząb w protezie przy użyciu kleju super glue i pistoletu do klejenia. Klinika stomatologiczna odeśle protezę bezpłatną przesyłką USPS Priority Mail. W razie potrzeby Laboratorium Naprawcze Protez może również dostarczyć zestawy naprawcze do protez. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie wahaj się skontaktować z Denture Repair Lab w celu dokonania profesjonalnej naprawy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane