Które środki do czyszczenia protez są godne polecenia?

Na rynku istnieje kilka rodzajów środków do czyszczenia protez. Omówimy ultradźwiękowe środki do czyszczenia protez oraz mydła do protez na bazie wybielacza. Oba są doskonałe, ale który jest najlepszy? Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Nie zapominaj również o płukaniu po każdym posiłku! I pamiętaj o codziennym czyszczeniu protez! Niezależnie od tego, czy są one moczone w środku do czyszczenia protez na bazie wybielacza, czy płukane środkiem do czyszczenia protez, dokładne płukanie jest konieczne.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu onemed.com.pl

Ultradźwiękowe myjki do protez

To, czy ultradźwiękowa myjka do protez jest warta polecenia, zależy od Twoich potrzeb. Po pierwsze, należy prawidłowo korzystać z urządzenia. Należy umieścić protezę w kąpieli protetycznej ze specjalistycznym roztworem. Następnie należy włożyć protezę do kąpieli protetycznej i zabezpieczyć worek. Gdy kąpiel protez zakończy swój cykl, wyłącz maszynę i dobrze ją wypłucz. Upewnij się, że wyłączasz maszynę po każdym cyklu, w przeciwnym razie możesz skończyć noszenie protezy.

Podczas używania ultradźwiękowej myjki do protez zębowych należy zawsze dokładnie przestrzegać wskazówek producenta. Jeśli nie czujesz się komfortowo czyszcząc własne sztuczne zęby, możesz również użyć roztworu do czyszczenia protez, aby ułatwić proces czyszczenia. Na przykład, można zmieszać proszek do czyszczenia ultradźwiękowego iSonic CSDW01 z filiżanką zwykłej wody z kranu. Proszek jest skuteczny w usuwaniu kamienia i trudnych plam.

Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem środków do czyszczenia protez, prawdopodobnie znasz Sonic Soak. Choć nie wygląda jak inne ultradźwiękowe myjki do protez, jest kompaktowy i łatwy w użyciu. W przeciwieństwie do innych ultradźwiękowych myjek do protez zębowych nie ma takiego samego wyglądu ani konstrukcji, ale za to znacznie lepiej spełnia swoje zadanie. Myjka ma tysiące zadowolonych klientów na całym świecie i jest najbardziej udanym narzędziem crowdfundingowym w historii Japonii.

iSonic F3900: Ten zasilany prądem zmiennym ultradźwiękowy oczyszczacz protez jest najpopularniejszym ultradźwiękowym oczyszczaczem protez na Amazon. Działa z częstotliwością 42 000 Hz. To urządzenie jest również zdolne do czyszczenia urządzeń bruksizmu, retainerów i clear alignerów. Dzięki większemu zbiornikowi, łatwo jest wyczyścić więcej niż jeden zestaw protez jednocześnie.

Dlaczego warto polecić ultradźwiękowe myjki do protez? Technologia czyszczenia w myjkach ultradźwiękowych wykorzystuje wibracje o wysokiej częstotliwości, które usuwają bakterie i zanieczyszczenia z powierzchni protez. Dźwięk o wysokiej częstotliwości tworzy drobne pęcherzyki, które szybko się rozpadają. To działanie powoduje również rozluźnienie zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie przywarłyby do protezy. Ultradźwiękowe mieszanie wody pozwala również na wypłukanie luźnych cząstek.

Moczenie protez na bazie wybielacza

Moczenia protez na bazie wybielacza są bezpieczne w użyciu, ale mogą powodować pewne skutki uboczne. Mogą one zwiększać chropowatość powierzchni sztucznych zębów, co pozwala mikroorganizmom łatwiej się do nich przyczepić. Jednak nie we wszystkich badaniach stwierdzono, że jest to problem. Jeśli Twój dentysta zalecił Ci konkretny środek do nasączania protez, może go polecić. Powinien on również być mieszany świeżo po każdym użyciu i przechowywany w chłodnym, ciemnym miejscu. Najlepiej przechowywać ten roztwór w plastikowym pojemniku, który jest jednocześnie nieprzezroczysty, ponieważ zapobiega to wchłanianiu przez niego wilgoci.

O ile środki do czyszczenia protez oparte na wybielaczach są dobre do usuwania plam, o tyle nie są zbyt skuteczne w usuwaniu osadów mineralnych. W tym celu należy stosować roztwór zawierający środek do usuwania wapnia, np. Calgon. Nie należy stosować oleju kąpielowego do protez, ponieważ może on sprzyjać korozji części metalowych. W większości przypadków powinien wystarczyć komercyjny preparat do moczenia protez.

Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy warto wspominać o mydłach do protez na bazie wybielacza. Niektórzy ludzie mają problemy z usunięciem swoich protez bez pomocy wybielacza, a niektóre nawet kończą pachnąc jak płyn do płukania ust. W jednym z ostatnich badań oceniano wpływ octu na zęby protez, wystawiając je na działanie roztworu przez dziesięć minut. W tym badaniu kwasowość roztworu nie wpłynęła na chropowatość powierzchni protezy, ale spowodowała utratę jej wyglądu.

Wśród metod czyszczenia zalecanych przez DHCP większość z nich stosowała tabletkę do czyszczenia protez. Jedna czwarta polecała zwykłą pastę do zębów, a jedna piąta – płyn do płukania ust lub roztwór mydła i wody. Używanie płynu do płukania ust i pasty do protez było również popularne, chociaż było bardziej powszechne w krajach rozwiniętych. W innym badaniu zastosowano dzienniczek nawyków higienicznych danej osoby dotyczących protez zębowych przez tydzień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts