Jak usunąć żółte plamy na zębach

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego uśmiechu, być może zastanawiasz się, jak usunąć żółte plamy z zębów. Istnieje wiele sposobów, w tym procedury wybielania zębów w gabinecie, domowe produkty wybielające i licówki porcelanowe. Poniżej wymieniono niektóre z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie bielszych zębów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! I pamiętaj: to nie musi kosztować majątku!

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu okmedropczyce.pl

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie, będące od dziesięcioleci podstawą zabiegów wybielania zębów, polega na nałożeniu na zęby tacek z żelem o wysokiej zawartości tlenku. Podczas wizyty w gabinecie dentysta nakłada nakładki na zęby i wybiela wszelkie przebarwienia za pomocą żelu. Po zakończeniu zabiegu można nadal korzystać z nakładek w domu. Dentysta poleci Ci kilka produktów wybielających, które możesz kupić.

Innym popularnym sposobem wybielania zębów w domu są licówki. Zabieg ten polega na usunięciu cienkiej warstwy szkliwa zęba i jest nieodwracalny. Licówki Lumineer są jednak znacznie cieńsze niż tradycyjne licówki i można je zdjąć w razie zmiany zdania. Inną, mniej kosztowną opcją jest bonding stomatologiczny, polegający na zastosowaniu materiału w kolorze zęba, który zmienia kolor zębów, dopasowując go do naturalnych zębów.

Żółte zęby są powodowane przez kilka czynników. Zewnętrzne przebarwienia powstają w wyniku spożywania tytoniu i niektórych pokarmów. Produkty tytoniowe zawierają substancje smoliste i nikotynę, które mogą powodować przebarwienia na zębach. Używanie tytoniu jest częstym źródłem żółtych plam na zębach, mogą być one również spowodowane urazami. Jeśli obawiasz się zagrożeń dla zdrowia związanych z używaniem tytoniu, powinieneś rozważyć rzucenie palenia. Jeśli zdecydujesz się na zabieg wybielania, upewnij się, że omówisz swoje możliwości z dentystą.

Produkty do wybielania zębów w domu

Jeśli szukasz produktu do wybielania zębów w domu, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Dla większości osób najskuteczniejszym wybielaczem jest ten, za którym stoi profesjonalne laboratorium. Nie należy jednak ograniczać się do najdroższego produktu wybielającego na rynku. Należy również wziąć pod uwagę długotrwałość wyników. Zestawy wybielające, które twierdzą, że są trwałe, mogą dać ci dramatyczne wyniki tylko wtedy, gdy używasz ich co kilka miesięcy lub więcej.

Ponadto istnieje kilka zagrożeń związanych z tymi produktami wybielającymi. Podczas gdy większość produktów jest uważana za bezpieczne i skuteczne, niektóre mogą powodować wrażliwość zębów lub ból dziąseł. Przed użyciem któregokolwiek z tych produktów zawsze należy zasięgnąć porady dentysty. Dentysta może również polecić najlepszy dla Ciebie produkt wybielający. Produkt wybielający może również powodować podrażnienie i wrażliwość dziąseł. Dlatego przed użyciem upewnij się, że dokładnie przeczytałeś instrukcję na butelce.

Produkty do wybielania zębów nie są skuteczne w przypadku głęboko osadzonych przebarwień. Twoje zęby ulegają przebarwieniu w wyniku starzenia się, urazów lub niektórych pokarmów. Szkliwo jest najtwardszą częścią zębów i to właśnie ono pochłania kolory z pożywienia. Najczęstszym źródłem przebarwień są substancje o wysokiej zawartości pigmentu, takie jak kawa, czerwone wino lub napoje gazowane. Na szczęście istnieje wiele skutecznych produktów do wybielania zębów w domu.

Licówki porcelanowe

Jeśli cierpisz z powodu żółtych plam na zębach, licówki porcelanowe mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Te indywidualnie zaprojektowane uzupełnienia stomatologiczne pokrywają przód i boki przebarwionych zębów i naśladują wygląd naturalnych zębów. Licówki te są dopasowane kolorystycznie do otaczających je zębów i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać dziesiątki lat. Żółte plamy na zębach mogą być ogromną przeszkodą w uzyskaniu wspaniałego uśmiechu, a licówki porcelanowe mogą pomóc w pozbyciu się tych plam.

Osoby posiadające licówki porcelanowe powinny myć zęby po wypiciu kawy, herbaty lub innych nasyconych kolorem napojów. Dzieje się tak dlatego, że pigmenty zawarte w tych napojach i żywności powodują powstawanie plam. Oprócz zabarwienia zębów, picie napojów gazowanych może również uszkodzić Twoje licówki. Soda zawiera również cukier, który powoduje szybsze psucie się porcelany. Używanie szczoteczki z twardym włosiem do czyszczenia zębów może spowodować cofnięcie się linii dziąseł, odsłaniając podstawę licówki. W związku z tym zaleca się stosowanie szczoteczki z miękkim włosiem w celu zapewnienia właściwej pielęgnacji i profilaktyki.

Po otrzymaniu licówek porcelanowych, do ich czyszczenia należy używać nieściernej pasty do zębów. Należy również przepłukać usta wodą po spożyciu pokarmów zawierających plamy. Twój dentysta kosmetyczny może zalecić pastę do zębów z silnym fluorem, wydawaną na receptę, o nazwie Prevident 5000 firmy Colgate. Ważne jest, aby czyścić licówki tak samo, jak prawdziwe zęby. Oprócz szczotkowania licówek należy również nitkować zęby, aby utrzymać w zdrowiu zęby leżące pod nimi.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane