Jaka jest najlepsza szczoteczka do mycia zębów z aparatem ortodontycznym?

Istnieje wiele opcji dostępnych, jeśli chodzi o szczotkowanie zębów z aparatem ortodontycznym. Oto kilka opcji: Oral-B Ortho Soft, Y-Kelin Orthodontic Toothbrush i AutoBrush. Jaka jest najlepsza szczoteczka do mycia zębów z aparatem ortodontycznym? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która opcja będzie odpowiadać Twoim potrzebom – ta myśl pochodzi od autora strony Proste usuwanie. Pamiętaj również, aby porozmawiać ze swoim ortodontą o wszelkich innych wątpliwościach lub pytaniach, które możesz mieć.

AutoBrush

Jeśli rozważasz założenie aparatu ortodontycznego, prawdopodobnie słyszałeś o szczoteczce AutoBrush. Szczoteczka AutoBrush ma główkę, która owija się wokół aparatu ortodontycznego, dzięki czemu można czyścić wszystkie powierzchnie jednocześnie. Można jej również używać ze szczoteczkami elektrycznymi. Najlepsza szczoteczka do aparatu ortodontycznego to taka, która ma miękkie włosie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz szczoteczkę manualną czy elektryczną, ważne jest, abyś stosował odpowiednią technikę, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Ta zasilana bateryjnie elektryczna szczoteczka do zębów ma zaokrąglone końcówki i miękkie włókna CrissCross, które ułatwiają delikatne szczotkowanie. Włosie jest dłuższe na końcu główki, aby stymulować dziąsła. Z tyłu główki szczoteczki znajduje się również powierzchnia do czyszczenia języka. Dobre czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym jest bardzo ważne dla zdrowia, a ta szczoteczka pomoże Ci w tym.

Szczoteczka AutoBrush posiada 3 tryby czyszczenia. Pierwszy z nich, tryb głębokiego czyszczenia, wibruje z prędkością 30 000 sonicznych pulsacji na minutę. Posiada opcje 30 sekundowej lub 60 sekundowej sesji szczotkowania. Istnieją również różne ustawienia światła. Niebieskie światło ma zdolność do zabijania bakterii. Czerwone światło zmniejsza stan zapalny w organizmie. Fioletowe światło jest połączeniem tych dwóch. Podczas szczotkowania zębów z aparatem ortodontycznym, upewnij się, że przestrzegasz zalecanego czasu szczotkowania.

Ta automatyczna szczoteczka do zębów jest również świetna do walki z porannym oddechem. Wiele osób ma problemy z myciem zębów za pomocą szczoteczki manualnej, więc to urządzenie jest dla nich idealne. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które nigdy nie opanowały prawidłowej techniki szczotkowania zębów. Jest ona ustawiona pod kątem do wszystkich powierzchni zębów, co pomaga dotrzeć do tych trudno dostępnych miejsc. Ta elektryczna szczoteczka do zębów jest bardzo łatwa w użyciu i pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu!

Oral-B Ortho Soft

Gdy nosisz aparat ortodontyczny, możesz potrzebować specjalnej szczoteczki do czyszczenia zębów. W tym celu możesz użyć szczoteczki Oral-B Ortho Soft. Posiada ona specjalną rączkę, która zapewnia pewny chwyt nawet gdy jest mokra. Wyposażona jest również w czujnik nacisku, który chroni tkankę dziąseł. Ta szczoteczka nie jest przeznaczona specjalnie dla osób noszących aparaty ortodontyczne, ale może skutecznie czyścić zęby i druty związane z retainerami i nakryciami głowy.

Dzięki tej szczoteczce nie musisz się martwić o dostanie się pasty do zębów w ciasne miejsca wokół aparatu. Posiada ona czujnik nacisku, który ostrzega, gdy szczotkujesz zęby zbyt mocno. Emituje również czerwone światło u podstawy szczoteczki, które ostrzega o konieczności wymiany główki. Można ją również ładować. Oprócz inteligentnego wyglądu, ta szczoteczka została zaprojektowana tak, aby pomóc Ci w szczotkowaniu zębów z aparatem ortodontycznym.

Ta szczoteczka jest kompatybilna ze wszystkimi główkami wymiennymi Oral-B. Jej cienka, ustawiona pod kątem szyjka i miękkie włókna zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić delikatne szczotkowanie. Jej rączka wykonana jest z tworzywa sztucznego ABS, co oznacza, że nie złamie się łatwo. Jej główka obraca się pod sześcioma różnymi kątami, co zapewnia dodatkową wygodę i łatwość użycia. Jeśli szukasz szczoteczki, która współpracuje z aparatami ortodontycznymi, szczoteczka Oral-B Ortho Soft może być tą, której szukałeś.

Y-Kelin Szczoteczka ortodontyczna

Używanie specjalistycznej szczoteczki ortodontycznej do mycia zębów jest ważne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ta szczoteczka została zaprojektowana tak, aby docierać między zamki i druty, aby skutecznie i efektywnie je czyścić. Wykonana jest również z silikonu spożywczego dla zapewnienia wyjątkowo delikatnej pielęgnacji. Możesz nawet szczotkować zęby pomiędzy aparatami ortodontycznymi za pomocą specjalnie zaprojektowanej do tego celu szczoteczki międzyzębowej Y-Kelin.

Y-Kelin to firma internetowa, która sprzedaje ortodontyczną szczoteczkę do zębów Y-Kelin i inne powiązane produkty. Ta firma ma świetną reputację, z ponad dwudziestoma czterema recenzjami dającymi jej ocenę 4-1/2 gwiazdki na Amazon. Produkt jest również dostarczany z darmową szczoteczką międzyzębową. Klienci, którzy noszą aparaty ortodontyczne, prawdopodobnie będą zadowoleni z tej szczoteczki.

Ta ortodontyczna szczoteczka do zębów zawiera unikalny projekt, który ułatwia poruszanie się wokół aparatu ortodontycznego. Ta szczoteczka posiada miękkie włosie zewnętrzne i twardą szczoteczkę wewnętrzną, aby dostać się pod druty i między zęby. Inną wspaniałą cechą tej szczoteczki jest jej kompaktowa główka, która umożliwia dotarcie do wszystkich obszarów jamy ustnej oraz do tylnych zębów. W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że używanie tej szczoteczki wiązało się ze statystycznie istotnym zmniejszeniem ilości płytki nazębnej w porównaniu z modelem manualnym.

Aby uniknąć uszkodzenia aparatu ortodontycznego, należy zachować szczególną ostrożność podczas mycia zębów zwykłą szczoteczką. Woskowana nić dentystyczna może zaplątać się w zamki i poszatkować, dlatego należy uważać, aby jej nie złamać. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać specjalnej szczoteczki przeznaczonej do mycia zębów z aparatem ortodontycznym. Ma ona specjalne mocowanie, które przewleka się wokół aparatu. Jeśli nie jesteś dzieckiem, rozważ zamiast tego zakup zwykłej nici dentystycznej z nawlekaczem.

Oral-B Ortho Care

Używanie szczoteczki Oral-B Ortho Care z aparatem ortodontycznym to świetny sposób na utrzymanie aparatu w czystości i świeżym wyglądzie. Ta elektryczna szczoteczka do zębów jest dostarczana z wymienną główką szczoteczki, która posiada specjalnie ustawione pod kątem włosie, które czyści wokół aparatów ortodontycznych. W przeciwieństwie do zwykłych główek szczoteczek, ta może czyścić głęboko wokół i pomiędzy zamkami i drutami na zębach. Większość dentystów zaleca wymianę główki szczoteczki do zębów co trzy do czterech miesięcy.

Szczoteczka Oral-B Ortho Care ma miękką główkę, która została zaprojektowana z czujnikiem nacisku, który alarmuje, gdy przykładasz zbyt dużą siłę do włosia. Szczoteczkę łatwo się trzyma, a czerwona lampka, która miga wokół szyjki, służy jako dodatkowe wizualne przypomnienie. Jej włosie wykonane jest z miękkich materiałów, które delikatnie czyszczą zęby, jednocześnie utrzymując aparat ortodontyczny.

Ta szczoteczka została stworzona specjalnie dla osób z aparatami ortodontycznymi. Jej mała główka jest łatwa do manewrowania wokół ust i dotarcia do drutów. Okrągła główka jest delikatna dla zębów i dziąseł. W zestawie znajduje się główka szczoteczki z miękkim włosiem do aparatów ortodontycznych oraz czyścik do języka z tyłu. Główka szczoteczki posiada również antypoślizgowy uchwyt, który zapobiega ślizganiu się podczas szczotkowania zębów z aparatem.

Oral-B Ortho Rotating

Podczas gdy czyszczenie zębów z aparatem ortodontycznym jest trudne, możesz skorzystać z obrotowej szczoteczki Ortho Rotating od Oral-B. Ma ona specjalnie zaprojektowane włosie do zębów z aparatem ortodontycznym i może zmniejszyć prędkość szczotkowania do komfortowego tempa. Dzięki temu nie będziesz wywierać zbyt dużego nacisku na swój aparat ortodontyczny. Szczoteczka elektryczna posiada również połączenie Bluetooth z aplikacją Oral-B na smartfony. Aplikacja ta pomaga również śledzić rutynę szczotkowania.

Szczoteczka do zębów iO została zaprojektowana z inspirowanymi przez dentystów okrągłymi główkami szczoteczki i silnymi mikrowibracjami. Szczoteczka dociera do trudno dostępnych miejsc między trzonowcami i potrafi dotrzeć do płytki nazębnej i bakterii, których nie potrafią inne tradycyjne szczoteczki. Obracająca się główka szczoteczki do zębów czuje się świetnie na obolałych dziąsłach. Nie musisz wywierać nacisku, aby umyć zęby z aparatem ortodontycznym.

Kolejną wspaniałą cechą tej szczoteczki jest to, że jest ona kompatybilna ze wszystkimi wymiennymi główkami Oral-B. Posiada ona również elegancką, ustawioną pod kątem szyjkę i miękkie włókna. Uchwyt jest wykonany z tworzywa ABS i nie złamie się łatwo. Główka szczoteczki obraca się na sześć sposobów, aby wyczyścić zamki i linię dziąseł, a nawet przestrzenie między zębami. To nie tylko aparat ortodontyczny, możesz również używać zwykłej szczoteczki do zębów.

Nitkowanie zębów jest nadal bardzo ważne, nawet jeśli masz aparat ortodontyczny. Ogólnie rzecz biorąc, należy nitkować zęby codziennie. Niektórzy ludzie robią to religijnie, inni zaś pomijają. W każdym razie ważne jest, aby unikać ciągnięcia lub szarpania za elementy aparatu, ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie. Skoncentrowany strumień pomoże Ci pozbyć się płytki nazębnej i jedzenia uwięzionego pomiędzy drucikami.

Oral-B Ortho Pulsating

Podczas mycia zębów z aparatem ortodontycznym może się okazać, że zwykła szczoteczka nie wystarczy. Pulsacyjna szczoteczka do zębów Oral-B Ortho jest wykonana ze specjalnie zaprojektowanych włókien, aby dotrzeć do miejsc wokół aparatów ortodontycznych. W zależności od wieku dziecka może być konieczne użycie różnych główek szczoteczki, aby wyczyścić całą jamę ustną. Ta szczoteczka jest kompatybilna z wieloma rodzajami aparatów ortodontycznych i może być używana w połączeniu z innymi elektrycznymi szczoteczkami do zębów przyjaznymi dla aparatów ortodontycznych.

Ta szczoteczka jest wyposażona w funkcję Bluetooth. Możesz połączyć ją z urządzeniem mobilnym, takim jak telefon, aby monitorować swoje nawyki szczotkowania. Ta szczoteczka ma również wbudowany timer i czujnik nacisku, aby zapewnić, że otrzymujesz odpowiednią ilość czasu szczotkowania. Szczoteczka może być ładowana, a jej bateria wystarcza na trzy tygodnie. Z tą szczoteczką możesz używać większości wymiennych główek Oral-B.

Podczas szczotkowania zębów pamiętaj, aby skupić się na tylnej części zębów, ponieważ często najłatwiej je przeoczyć. To właśnie tam może łatwo gromadzić się płytka nazębna. Szczotkuj tylną część każdego zęba, trzymając włosie pod kątem 45 stopni do dziąseł. Używając szczoteczki Oral-B z aparatem ortodontycznym, powinieneś również nitkować zęby po każdym posiłku.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane