Jaki jest koszt wstawienia implantów?

implanty zębowe

Powszechnie wiadomo, że implanty zębowe to spory wydatek, ale nie zawsze należy wierzyć w powtarzane przez wielu opinie. Sprawdź, ile kosztują implanty zębowe.

 

Jaka jest obecnie najlepsza metoda uzupełniania ubytków zębowych? Implanty. Nie są one jednak tanie, co dla niektórych stanowi problem nie do przeskoczenia. Są jednak powody, dlaczego cena za jeden implant jest taka, a nie inna. Wynika to przede wszystkim z ich trwałości i niezawodności, ale również użytych materiałów. Nie zapominajmy, że do kosztów doliczyć należy cenę zabiegu, który wymaga dużo czasu oraz użycia nowoczesnego sprzętu. Zdaniem posiadaczy implantów – warto w nie jednak inwestować.

Co wpływa na cenę implantu zębowego?

Nie jest możliwe dokładne określenie tego, ile kosztować będą implanty zębowe. Kraków, Warszawa czy Wrocław – w dużych miastach ceny są wyższe, niż w mniejszych. Często gabinety stomatologiczne w swoich cennikach podają cenę w widełkach, ponieważ jest kilka zmiennych, które wpływają na cenę zabiegu. Są to między innymi:

  • rodzaj wszczepienia – wybrany przez stomatologa, odpowiedni dla danego pacjenta;
  • producent implantu – jak ze wszystkim, są tańsze i droższe;
  • materiał, z którego wykonana jest korona;
  • dodatkowe zabiegi i procedury – jeśli pacjent wymaga odpowiedniego przygotowania lub diagnozowania przez implantacją, będzie musiał ponieść dodatkowe koszty.

Ile kosztują implanty zębowe? Uśrednione ceny

Gdyby zebrać ceny z różnych gabinetów w miastach i miasteczkach, można oszacować, że koszt pojedynczego implantu zębowego to od 2500 do 3500 zł. Gdzieniegdzie można znaleźć wszczepy za mniej, niż 2000 zł, ale na przykład w największych miastach w renomowanych gabinetach może to być już nawet 5000 zł. Dodatkowo są wspomniane zmienne, których podczas takiego orientacyjnego szacowania nie da się wziąć pod uwagę, ponieważ są kwestią indywidualną każdego pacjenta. Nie ma wątpliwości, że nie są to zabiegi tanie, ale wydaje się, że opłata jest adekwatna do samego zabiegu i późniejszych rezultatów. Zwykle bardzo dobrych.

Implanty zębów całej szczęki – przybliżona cena

Jeśli interesuje cię chirurgia stomatologiczna w Krakowie, na pewno szybko znajdziesz dobrych fachowców. Nie tylko do wykonania pojedynczych implantów, ale również do wykonania protezy mocowanej na implantach. To zabieg skierowany do osób, które muszą lub chcą uzupełnić od dwóch do sześciu zębów jednocześnie.

W tym wypadku mówimy już o dużo poważniejszym i skomplikowanym zabiegu. Również bardziej kosztownym. Jeśli wziąć pod uwagę największą protezę, czyli obejmującą aż sześć zębów, koszt będzie wynosił od ponad 20 do nawet 50 tysięcy złotych. Na pewno jest to spora kwota dla osób, które muszą wykonać implanty większej liczby zębów, ale profesjonalnie przeprowadzony zabieg będzie gwarancją pięknego uśmiechu i spokoju na długie lata.

 

Wstawianie implantów nie jest rozwiązaniem na kieszeń każdego z nas. Na pewno jednak w kontekście dbania o wygląd zębów, a także komfort codziennego życia – nie ma nic lepszego. Kwoty są wysokie, ale sam zabieg nie należy do najprostszych, a dodatkowo wymaga użycia drogich materiałów. Kwoty nie powinny zatem dziwić – są one adekwatne do wykonywanej pracy. Efekt, jeśli wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką, będzie murowany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts